Przejdź do strony: Poznaj nas

HISTORIA

 • 1993

  Narodziny spółki Constructa Plus Sp. z o.o.
  Rozpoczęliśmy współpracę z holenderską firmą logistyczną, należącą do Grupy Raben. Na powierzchni około 43 ha zrealizowaliśmy wieloetapową inwestycję, polegającą na wybudowaniu centrum logistycznego oraz siedziby Grupy Raben w Gądkach koło Poznania.

 • Realizacja kolejnych projektów infrastrukturalnych
  Do końca lat dziewięćdziesiątych powstały m.in.: siedem centrów logistycznych dla Grupy Raben, główna siedziba Kulczyk-Tradex na ul. Krańcowej w Poznaniu wraz z salonami i autoryzowanymi stacjami obsługi samochodów Volkswagen i Audi w Poznaniu oraz Volkswagen, Audi i Porsche Warszawie, hala kwiatowa z restauracją i hala chłodnicza dla Wielkopolskiej Giełdy Rolno-Spożywczej w Poznaniu, a także projekt budowlany Dolnośląskiego Centrum Hurtu Rolno-Spożywczego we Wrocławiu, finansowany ze środków przedakcesyjnych PHARE.

 • 2001

  Wykonaliśmy renowację Zespołu Pałacowego w Wiejcach (województwo lubuskie).

 • Wybudowaliśmy  kompleks budynków mieszkalnych pod wynajem
  w Poznaniu przy ul. Na Miasteczku i Św. Rocha.

 • 2004

  Wybudowaliśmy budynki mieszkalne z lokalami na sprzedaż
  przy ul. Wojska Polskiego i ul. Śpiewaków w Poznaniu.

 • 2005

  W latach 2005-2009 zrealizowaliśmy na terenie kraju, w systemie generalnej realizacji inwestycji, między innymi: hale magazynowe, chłodnie, cross-dock i budynki biurowe dla spółek Raben Polska, Fresh Logistics, GLS, Brohem Metal.

  W tym okresie rozbudowaliśmy również kompleks pałacowy w Wiejcach o zabudowania folwarczne oraz przeprowadziliśmy kompleksową rewitalizację zabytkowego parku przypałacowego.

  Ponadto zrealizowaliśmy inwestycję, jaką była stacja obsługi pojazdów typu ciężkiego w Komornikach pod Poznaniem.

 • 2009

  Kolejne lata to działalność deweloperska – budowa budynków wielorodzinnych w Poznaniu m.in. przy ul. Wojska Polskiego, Śpiewaków, Kościelna, Mylna.

 • 2015

  Na poznańskich Jeżycach wystartowaliśmy z budową nowej inwestycji deweloperskiej w formie dwóch nowoczesnych budynków, u zbiegu ulic Poznańskiej i Kościelnej. Tym samym rozpoczęliśmy
  współpracę z uznanym biurem architektonicznym Litoborski & Marciniak, cenionym za bezkompromisowe projekty brawurowo wpisujące się w miejską tkankę.

 • 2016

  Rusza sprzedaż mieszkań w nowej inwestycji mieszkaniowej na styku dzielnic Starego Miasta i Wildy, pomiędzy ulicami Jakuba Wujka i Niedziałkowskiego. Zespół budynków to 143 mieszkania, w tym antresole, tarasy na dachu, a także lokale usługowe, zielone patio i oryginalne rozwiązania architektoniczne, m.in. perforowana blacha, czy całoroczne wertykalne ogrody.

 • Pracujemy nad kolejnymi projektami deweloperskimi w Poznaniu.

  Więcej informacji wkrótce.

Przejdź do strony: O nas
Przejdź do strony: Nagrody i wyróżnienia
Przejdź do strony: Inwestycje zrealizowane